II runda Międzyszkolnej Ligi Szachowej

W czwartek 09.12.2021 nasi uczniwie pod opieka Sebastiana Serwińskiego wystartowali w II rundzie Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Czas rozgrywania zawodów przypadł na  początek grudnia, więc nie mogło zabraknąć mikołajkowego akcentu i każdy z uczestników po zakończeniu wszystkich partii otrzymał słodką paczkę.

Dodatkową atrakcją było wyróżnienie trzech najlpeszych szachistów, w każdej z trzech grup wiekowych (A – klasy 1-3; B – klasy 4-6; C – klasy 7-8). Naszą szkołę reprezentowało 8 szachistów, którzy rozegrali po 7 partii.

I tak w najstarszej grupie I miejsce zajął Maksymilian Zwierniak, który również okazał się najlepszy w całym turnieju wygrywając 6 partii. Również najlepszym szachistą w grupie najmłodszej okazał się nasz uczeń Antoni Kycia, który wygrał 3 partie.

Pozostała grupa również spisała się znakomicie. Zwłaszcza nalezy pochwalić bardzo dobrą postawę najmłodszych szachistów, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tych rozgrywkach. poniżej prezentujemy wszystkich uczniów wraz z wywalczonymi punktami do klasyfikacji ogólnej.

1. Ksawery Biros 3 pkt.,
  2. Weronika Gwóźdź 2 pkt.,
  3. Antoni Kycia 3 pkt.,
  4. Igor Łagosz 3 pkt.,
  5. Oliwia Łagosz 4 pkt.,
  6. Nadia Różańska 3 pkt.,
  7. Bartłomiej Wrześniewski 2 pkt.,
  8. Maksymilian Zwierniak 6 pkt.