Uroczyste zakończenie Międzyszkolnej Ligi Szachowej

W czwartek 23.06.2022 w Szkole Podstawowej nr 5 odbyła się uroczystość zakończenia Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Nasi uczniowie pod opieką Sebastiana Serwińskiego spotkali się na podsumowaniu
i nagrodzeniu najlepszych młodych szachistów. Spotkanie prowadzili wspólnie gospodarz zawodów czyli Dyrektor SP nr 5 Jerzy Sumara oraz organizator rozgrywek Dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda. Wyróżniono uczniów w trzech kategoriach wiekowych. W klasyfikacji generalnej oraz indywidualnej klas VII i VIII najlepszym szachistą został Maksymilian Zwierniak z klasy VIIIc, z kolei w grupie najmłodszej klas I -III, na drugim miejscu uplasował się uczeń klasy IIc Antoni Kycia. W tej samej kategorii wiekowej, na trzecim miejscu, uplasowała się uczennica klasy Ia Weronika Gwóźdź. W klasyfikacji drużynowej, Nasza szkoła zajęła trzecie miejsce. Każdy z wyróżnionych szachistów otrzymał okazjonalną statuetkę, dyplom i drobny upominek.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym oraz pozostałym młodym szachistom, którzy uczestniczyli
w rozgrywkach Międzyszkolnej Ligi Szachowej w roku szkolnym 2021/2022.

S.S.