Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

Przed Nami trudny rok, zapewne tak trudny jak dwa poprzednie. Rozpoczął się inaczej niż wszystkie poprzednie – bez wspólnego spotkania uczniów, bez części artystycznej, bez powitania i tradycyjnych form towarzyszących temu wydarzeniu. Spotkania z wychowawcami odbyły się o różnych porach i wyłącznie w zespołach klasowych.

Duże zmiany, które nastąpiły w infrastrukturze szkoły już są zauważalne, to m.in.:

1. wymiana zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej, parapetów wewnętrznych
  2. nowa konstrukcja dachu i pokrycie dachowe
  3. termomodernizacja fundamentów i całego budynku
  4. nowa elewacja wraz z parapetami zewnętrznymi
  5. malowanie części pomieszczeń szkolnych
  6. wymiana instalacji centralnego ogrzewania wraz z wyposażeniem kotłowni.

inauguracja001

inauguracja002

inauguracja003

inauguracja005

Wyrażamy nadzieję, że uciążliwość prac remontowych i modernizacyjnych nie wpłynie na wysoki poziom nauczania i nie będą one skutkować negatywnie na proces dydaktyczny.

W trakcie roku będziemy uczyć się w stałych salach, a tylko na część zajęć uczniowie przechodzić będą do innych pracowni. Koniecznym warunkiem minimalizacji zagrożenia zarażeniem wirusem SARS-CoV-2 jest przestrzeganie zasady DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka) przez wszystkich uczestników życia szkolnego.

Jak w każdym roku duże zmiany dotyczą pierwszoklasistów i czwartoklasistów oraz zmagania z pandemiczną rzeczywistością. W Naszym gronie witamy nowych nauczycieli: mgr Justynę Jaszczyńską, mgr Dominikę Wełnę, mgr Annę Tokarz, mgr Agnieszkę Mordarską oraz jedynego mężczyznę, mgra Jarosława Jeziorka. Witamy przedszkolaków, pierwszoklasistów oraz kilkunastu nowych uczniów, którzy zasilili szeregi „Dwójki” przychodząc z innych szkół. Przed nami wiele wyzwań związanych z powrotem do nauki stacjonarnej, ale też z programami np. „Aktywna Tablica”, „Poznajemy Polskę”, „Odkrywamy Małopolskę”, które mają urozmaicić i wzbogacić szkolną rzeczywistość.(ZS)