Jesień w przyrodzie

„Na bocianich skrzydłach odfrunęło lato

przyszła do nas jesień strojna i bogata.

W sadach dojrzewają soczyste owoce

Skropione deszczykiem malowane słońcem…”

Do naszej świetlicy  zawitała jesień.  W sali   pojawiły się ozdoby związane z jesienią, a na tablicach prace dzieci przedstawiające jeżyki w liściach, kwiaty jesienne, owoce  i warzywa. Wychowankowie  na podstawie prezentacji multimedialnej rozmawiali o darach jesieni. Aby  przyjrzeć się jesieni z bliska dzieci wychodziły   z Paniami na spacery do parku nazbierać piękne dary jesieni: kasztany, jarzębinę, różnokolorowe liście, oraz żołędzie. Ciepłe barwy liści oraz  zmiany zachodzące  w przyrodzie stanowiły inspirację do ciekawych prac plastycznych. Wykorzystując wiele technik, uczniowie wykonali, m.in.  grzyby, jesienne krajobrazy, leśne skrzaty, wiewiórki, wizerunki Pani Jesieni i wiele innych, które można podziwiać na naszych świetlicowych gazetkach. Uczniowie, w trakcie zajęć świetlicowych rozwiązywali krzyżówki oraz zagadki na temat ciekawostek ze świata przyrody . Zapraszamy do galerii zdjęć.

{phocagallery view=category|categoryid=298|limitstart=0|limitcount=0}