KOLĘDA MISYJNA W CZASACH PANDEMII

Tradycyjnie o tej porze roku uczniowie naszej szkoły w strojach kolędników misyjnych przemierzali ulice Bochni, aby nam przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, również dla tych, którzy Go nie znają,  a  zbierając datki wspierali projekty misyjne.

Niestety sytuacja związana z pandemią uniemożliwiła tradycyjną formę kolędowania w domach parafian, ale nie uniemożliwiała całkowitego zaangażowania na rzecz pomocy rówieśnikom w Brazylii, Boliwii, Czadzie, Kamerunie, Republice Konga.

W niedzielę 9 stycznia 2022 roku uczniowie naszej Szkoły: Liwia Śmiałek, Oliwia Łagosz, Gabriela Cepak, Maja Materna, Zuzanna Jurkiewicz, Aleksandra  Jodłowska, Aleksandra Gawłowicz, Nadia Duda, Milena Czerwiec, Natalia Długosz, Bartosz Dudek, Tomasz Capik, Nataniel Pacek
i Mateusz Sitko w trakcie mszy świętych Bazylice przedstawili krótką scenkę kolędniczą. Serdecznie  dziękuję  uczniom  i ich  rodzicom za  wrażliwość, poświęcenie czasu i  zaangażowanie za to, że z kolędą i uśmiechem na twarzy, przyszły by prosić o dar serca dla tych, których serce umiera z głodu chleba i Boga.

Agnieszka Kołacz

kolendnicy