Kolejna runda Gomar Koszykarskiej Ligi Szkolnej dziewcząt

We wtorek 5.12.2023 na Hali Widowiskowo – Sportowej w Bochni odbyła się druga kolejka rozgrywek „Gomar” koszykarskiej ligi szkolnej. Tym razem spotkały się zespoły z klas II i III, które rywalizowały na dwóch boiskach. Meczów było bardzo dużo i emocji również nie brakowało. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny z SP 1, SP 2, SP 4, SP 5, SP Łapczyca, SP Niedomice. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły „Bulldogs”, które opieką Sebastian Serwińskiego,  rozegrały po 4 mecze. Walki i zaangażowania nie brakowało, żadnej z zawodniczek i każda miała okazję, rozegrać po kilka minut w każdym meczu, zbierając cenne doświadczenie i przy okazji dobrze się bawiąc. Poniżej prezentujemy składy naszych zespołów:

„Bulldogs” I

• Aniela Lipińska
  • Hanna Przybyło
  • Marcelina Żak

Uczennice naszej szkoły biorące udział w zawodach, uczestniczą w projekcie SMOK  – Młode Asy Parkietu, gdzie rozwijają swoje umiejętność gry w koszykówkę. SMOK czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki działa w naszej szkole nieprzerwanie od 2016, którego koordynatorem jest Pani Agnieszka Kierońska nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły.

Smok 1