KONKURS CZYTELNICZY „MOJE PODRÓŻE W ŚWIAT KSIĄŻKI”

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W BOCHNI – „MOJE PODRÓŻE W ŚWIAT KSIĄŻKI”.

Dnia 23.04.2024 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy uczniów klas III – „MOJE PODRÓŻE W ŚWIAT KSIĄŻKI”. Do konkursu przystąpiło
14 uczniów bocheńskich szkół, którzy wykazali się rozległą wiedzą po przeczytaniu lektur  Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ”, „Puc, Bursztyn i goście” oraz „Dzikie łabędzie”. Dzieci rozwiązywały test, pisały odpowiedzi na pytania związane z cytatami, wybierały właściwy fragment lektury. Poziom konkursu był wyrównany. Jury w składzie : pani Anny Klimek i pani Doroty Więcek wyłoniło zwyciężczynię. Została nią Aniela Opalińska z PSP nr52, zdobywając 53 punktów na 54 możliwych.
II miejsce zdo
był Adrian Niepsuj z PSP nr 2 ,a III miejsce ex aequoKrzysztof Toniarz  z PSP nr 2
i Szymon
Srachura z PSP nr 2. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy , nagrody książkowe oraz upominki.

Wszystkim młodym uczestnikom gratulujemy pasji czytelniczej zwieńczonej sukcesem i zapraszamy chętnych z przyszłorocznych klas trzecich za rok, do następnych podróży po świecie książek.