Książka moim przyjacielem

W ubiegłym tygodniu tematem w naszej świetlicy były książki. Wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o etapach powstawania książek, poznaliśmy także ciekawostki o książkach. Dzieci na podstawie wskazówek odgadywały nazwy popularnych baśni i bajek. Ponadto czytaliśmy wiele różnych opowiadań.

Odbyły się zajęcia plastyczne takie jak: zakładka do książki, tworzenie książeczek według pomysłów dzieci, a także „Konkurs pięknego czytania” . Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie pięknie przeczytać dowolny wiersz lub książkę. Prezentację wybranych utworów poetyckich oceniała komisja. Jury  miało trudne zadanie przyznając uczniom trzy pierwsze miejsca, gdyż wszyscy uczestnicy byli wspaniale przygotowani. Jednakże po długich obradach wyłoniono zwycięzców.

I miejsce zdobyła  Faustyna Łucyków czytając książkę pt „Mały Książę”

II miejsce zdobyła Gabriela Cepak, która czytała „Akademie Pana Kleksa”

III miejsce zdobyła Aleksandra Jodłowska, która zaciekawiła dzieci czytając „Przygody Pippi Långstrump”.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  drobne nagrody.
Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

{phocagallery view=category|categoryid=270|limitstart=0|limitcount=0}