Listopad miesiąc zadumy

Kolejny tydzień rozpoczęliśmy w naszej świetlicy nawiązaniem do Dnia Zmarłych. Z tej okazji uczniowie razem z panią Katarzyną i panią Anną odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie narysowały kolorowe znicze, które utworzyły pamiątkową wystawę.

We wtorek 25 października była piękna słoneczna pogoda. Korzystając ze wspaniałej okazji dzieci z ze świetlicy szkolnej wybrały się w tym dniu do parku. Spacerując dostrzegały piękne i kolorowe oznaki jesieni. W parku zachwyt wzbudziły piękne pomarańczowo – żółte liście drzew. Ogromna frajdę sprawiło im zbieranie kasztanów oraz wesołe zabawy w kolorowych suchych liściach.

W tym tygodniu gościliśmy również pana podróżnika, z Grupy Trzask, który opowiedział o swojej podróży do Australii. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda krajobraz Australii i zwierzęta zamieszkujące ten kraj. Wiele dowiedzieli się o kulturze, klimacie, oraz Aborygenach czyli rdzennych mieszkańcach Australii. Mieli też okazję zobaczyć prawdziwy bumerang i zagrać na instrumencie o nazwie Didgeridoo. Barwnej opowieści towarzyszyła prezentacja zdjęć oraz ciekawych pamiątek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.
{phocagallery view=category|categoryid=63|limitstart=0|limitcount=0}