„Magiczny spektakl w Teatrze Nowym w Krakowie”

9 stycznia 2019 r. uczniowie wszystkich klas czwartych, wraz z wychowawczyniami i opiekunami, udali się do Teatru Nowego w Krakowie na spektakl pt. „Akademia pana Kleksa” w reżyserii Piotra Siekluckiego. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w profesjonalnym teatrze. Wizyta, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Przestawienie powstało na podstawie znanej już kilku pokoleniom książki Jana Brzechwy. Akademia jest niezwykłą szkołą, której uczniowie uczą się przede wszystkim odpowiedzialności za siebie i innych oraz systematycznej pracy. Mają okazję przekonać się, jak ważna w życiu jest przyjaźń i zaufanie do drugiego człowieka. Uczniom placówki z ulicy Czekoladowej nie brakowało: otwartości na świat, wyobraźni i ciekawych pomysłów.

20190109 112752

Na uwagę zasługiwała gra całego zespołu aktorskiego, za szczególnym uwzględnieniem odtwórcy roli tytułowej – pana Tomasza Schimscheinera, który nawiązał fenomenalny kontakt z wymagającą publicznością, a także oprawa muzyczna spektaklu. Dzieci miały okazję usłyszeć lubiane piosenki śpiewane na żywo, np. „Kaczka dziwaczka”, mogły też wziąć udział w lekcji kleksografii, wchodząc na scenę, w odpowiedzi na zaproszenie samego Ambrożego Kleksa. Chętnych nie brakowało, zabawa była wyśmienita! Atmosferę spektaklu tworzyły też świetnie dobrane kostiumy i rekwizyty, sugestywna scenografia oraz efekty specjalne. Z całą pewnością nikt nie nudził się podczas dziewięćdzie-sięciominutowego występu.

Dzieci wracały z wycieczki bardzo zadowolone. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że w drodze powrotnej z ust moich wychowanków z klasy 4b wielokrotnie słyszałam pytanie: „Kiedy znowu pojedziemy do teatru?” Czyżby jego magia zaczęła działać?