Maskotka Mistrzostw Świata 2023 na MBLPR!!!

Na odbywających się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni rozgrywkach Małej Bocheńskiej Ligi Piłki Ręcznej pojawiła się maskotka Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 roku!!!

We wtorek 13 grudnia i czwartek 15 grudnia rozgrywaliśmy część 3 kolejki MBLPR. Przed meczami uczestnicy ligi mieli przyjemność sfotografowania się z maskotką o imieniu Pax (z łac. pokój), która będzie ozdobą Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2023 roku.

MŚ piłkarzy ręcznych rozegrane zostaną 11-29 stycznia 2023 roku w Polsce i Szwecji. W naszym kraju arenami turnieju będą Katowice, Kraków, Gdańsk i Płock. Meczem otwarcia będzie spotkanie 11 stycznia w Katowicach Polaków z Francuzami. Najbliżej nas mecze będą rozgrywane w obiekcie Tauron Arena Kraków.
Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Doroty Budzyn rozegrali mecze systemem „każdy
z każdym”. W zawodach uczestniczyli chłopcy klas III-V z powiatu bocheńskiego. Chłopcy zdobywając punkty z rozegranych spotkań walczą o miejsce w lidze na koniec sezonu.
Gratulujemy wygranych meczów! D.B