„Miodowy dzień”

W poniedziałek 16 maja 2022 roku klasa 2a i 2b pod opieką wychowawców A. Wetuli, J. Jarosz oraz E. Kokoszki wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” w miejscowości Stróże. Po przyjeździe na miejsce pani przewodnik oprowadziła uczniów po skansenie i opowiadała, jak to było kiedyś i jak jest dzisiaj z pszczołami. Uczestnicy wycieczki zobaczyli wnętrze ula, a także z bliska przyglądali się królowej pszczół, robotnicom, strażnikom i pszczołom pełniącym w ulu różnorodne zadania. W dalszej części „Miodowego dnia” dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych, podczas których poznały życie społeczne pszczół i mrówek. Po dynamicznych zajęciach przyszedł czas na wizytę z gospodarzem u zwierząt i ich dokarmianie. Wiele radości dały dzieciom warsztaty pszczelarskie, podczas których każdy uczestnik wykonał własnoręcznie z plastrów wosku piękne świece. Tego dnia uczniowie degustowali miody naturalne na ciasteczkach, po czym wzięli udział w rekreacyjnej przejażdżce wozem konnym po okolicy. Na koniec wycieczki wszyscy uczestnicy zrobili pamiątkowe zakupy w „Miodowej spiżarni” i udali się w drogę powrotną. Cudowna pogoda, malownicze krajobrazy oraz wspaniałe atrakcje na długo pozostaną w pamięci dzieci. (AW)