Młodzi szczypiorniści z „Dwójki ”zagrali w turnieju „Gramy w Ręczną”

W sobotę 7 października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni rozegrano Turniej „Gramy
w ręczną”.

Uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem Doroty Budzyn uczestniczyli w turnieju piłki ręcznej.
W zawodach wystąpiły drużyny, reprezentujące: Szkołę Podstawową nr 2 w Bochni, Szkołę Podstawową
w Spytkowicach, Szkołę Podstawową w Nowym Sączu, Szkołę Podstawową w Wilczyskach, Szkołę Podstawową w Krakowie, Szkołę Podstawową w Libuszy, Szkołę Podstawową w Szaflarach, Szkołę Podstawową w Binarowej, Szkołę Podstawową w Gawłowie (9 drużyn).

Rywalizacja, która w dużej mierze miała formę zabawy, odbywała się w dwóch grupach. Turniej rozgrywany był na trzech uproszczonych boiskach i zasadach dostosowanych do wieku uczestników.

Dzieci entuzjastycznie podeszły do rozgrywek w turnieju, a rodzice mocno udzielali się podczas kibicowania młodym szczypiornistom. Reprezentacja naszej szkoły spisała się bardzo dobrze, każde spotkanie na parkiecie kosztowało ich sporo wysiłku, ponieważ musieli grać mecz po meczu bez zmiany. Ogromne brawa dla 5 wspaniałych zawodników, którzy dzięki swojej woli walki i determinacji wygrali 3 mecze, a 1 przegrali, zajmując 2 miejsce w grupie.

Młodzi szczypiorniści z klas II,III uczestniczą w zajęciach SKS z piłki ręcznej pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Doroty Budzyn. Uczestnicząc w rozgrywkach, sprawdzają swoje umiejętności piłkarskie i doskonalą je podczas gry z przeciwnikiem. Jest to forma dodatkowego treningu.

Skład drużyny: Kacper Bajda, Arek Pagacz, Artur Kurpiel,  Franciszek Wetula, Jerzy Wetula

Na koniec każdy z uczestników zawodów otrzymał z rąk koordynatora Programu „Gramy w Ręczną” medal za udział w zawodach.  Gratulacje!!! D.B