SZKOLNY MŁODZIEŻOWY OŚRODEK KOSZYKÓWKI SMOK

Od 1 września 2023 roku wznowione zostają w naszej szkole  zajęcia w ramach Programu SMOK  – Młode Asy Parkietu.

SMOK czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki Polskiego Związku Koszykówki działa w naszej szkole nieprzerwanie od 2016.

Program skierowany jest do dziewcząt z  klas 1-3, 4  i 5 klas uczęszczających do bocheńskich  szkół. Finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki ,oraz  Miasta Bochnia.Trenerami działającymi w programie są Krzysztof Kieroński prowadzący zajęcia w klasach najmłodszych i 4 ,oraz Łukasz Nabielec prowadzący zajęcia w klasach 5.

SMOK ma na celu upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz rozpropagowanie koszykówki , wprowadzenie w jej tajniki, jak największej ilości adeptów. Na zajęciach młode koszykarki uczą się : biegać, kozłować , rzucać do kosza , współpracować w grupie i czynnie spędzać czas wolny od nauki . Treningi prowadzone są z wykorzystaniem różnych metod i form z użyciem sprzętu sportowego otrzymanego w ramach projektu.

Zajęcia prowadzone są w cyklach dwa razy w tygodniu po 1,5 h.

Koordynatorem programu jest Pani Agnieszka Kierońska nauczyciel wychowania fizycznego z naszej szkoły.