Na sportowo w kopalni…

24.01.2023r. roku uczniowie klasy 2c i 3c wraz z wychowawcami wybrali się do kopalni soli. Pobyt
w komorze Ważyn to przede wszystkim możliwość przebywania w wyjątkowym mikroklimacie podziemnych wyrobisk zabytkowej kopalni. Trzygodzinny pobyt na podziemnym boisku, to okazja spędzenia wolnego czasu w niecodziennym otoczeniu, a zarazem nietypowa forma profilaktyki zdrowotnej. Niewątpliwą atrakc
ją były ciekawe zajęcia ruchowe. Dzieci uczestniczyły we współzawodnictwie zespołów. W drugiej części zajęć sportowych uczniowie organizowali sobie zabawy według własnych pomysłów: była gra w mini piłkę nożną, koszykową, gra w tenisa stołowego, zabawa na mini placu zabaw, inhalacje w specjalnej komorze solnej. Niezwykłe piękno i niepowtarzalna atmosfera bocheńskiej kopalni sprawiły, że zajęcia sportowe pod ziemią były jeszcze lepszą formą spędzenia czasu razem.  (JM)