PAMIĘĆ I ZADUMA NAD MOGIŁAMI…

Przełom października i listopada to czas, kiedy w sposób szczególny wspominamy bliskich nam zmarłych.

Sięgamy do przeszłości a przeszłość to historia, tradycja i ludzie, którzy ją tworzyli. I właśnie z tym przesłaniem 25 października, jak co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznych uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i Dyrektorem Szkoły Panem Zbigniewem Solakiem udali się na bocheńską nekropolię pochodzącą z 1787 roku. Podczas prac porządkowych przy sprzątaniu grobów żołnierzy z okresu 1914 – 1918 oraz ofiar rabacji z 1846 uczniom towarzyszyły wspomnienia o ich czynach i walce o niepodległość Ojczyzny. Zapalenie zniczy, modlitwa i zaduma nad mogiłami przyczyniają się do ocalenia od zapomnienia pamięci o ludziach, którym ta pamięć się należy i stanowi wyjątkową lekcję historii i patriotyzmu dla naszych uczniów.

{phocagallery view=category|categoryid=371|limitstart=0|limitcount=0}