Pamiętamy o zmarłych

W naszej świetlicy odbyły się zajęcia dotyczące czczenia pamięci zmarłych. Tematem były rozważania na temat Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego, czyli tzw. Zaduszek. Dzień Wszystkich Świętych to dzień pamięci o zmarłych. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w tym dniu grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie kwiatów. Dzieci zapoznały się z tradycjami obchodzenia tych świąt, określały uczucia, jakie w tych dniach towarzyszą. Ponadto przypominały, jak należy się zachowywać na cmentarzach i wykonywały prace plastyczne związane z tematem. Dzieci wybrały się również na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze. Tym samym oddały cześć osobom poległym w boju oraz uczciły dzień Wszystkich Świętych.

{phocagallery view=category|categoryid=311|limitstart=0|limitcount=0}