„Pani dynia” w roli głównej

W mglisty listopadowy poranek klasy II c, III c pod opieką nauczycieli R. Bigi- Szostek , J. Mętel , K. Zdeb i M. Łacnej wybrały się na „Zaczarowane Wzgórze”. To magiczne miejsce znajduje się w miejscowości Czasław, pośród malowniczych wzgórz, zielonych lasów, łąk i pól. Głównym celem wycieczki było spotkanie z „ panią dynią” oraz warsztaty kulinarne.

Dzieci przygotowały składniki na przepyszną zupę dyniową, kroiły warzywa- dynię, ziemniaki i cebulę. Podczas warsztatów zapoznawały się z wartościami odżywczymi tych roślin. Następnie rozgrzewającą i pożywną zupę, podaną z grzankami zjadły ze smakiem na obiad. Była pyszna! Podczas zajęć edukacyjnych uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć różnorodne dynie o ciekawych kształtach i kolorach, a także poznać ich nazwy. „ Dyniowe zajęcia” przeplatane zabawami ruchowymi i konkursami prowadzonymi przez sympatycznych animatorów były bardzo ciekawe i urozmaicone. Szczególnie atrakcyjne dla dzieci były zajęcia przyrodnicze, podczas których zdobyły wiele wiadomości. Wielkie wrażenie zrobiły na wszystkich eksperymenty – „Wybuchowa dynia”. Następnie mali turyści odwiedzili wiejskie zoo, gdzie największą atrakcją było karmienie kóz, baranów, królików oraz kaczek, gęsi, indyków i kur. Dzieci zaprzyjaźniły się ze zwierzętami hodowanymi w gospodarstwie. Rodzina kóz chętnie pozowała do wspólnych zdjęć, a króliki prawie wcale nie uciekały i cierpliwie znosiły wszystkie gesty przyjaźni ze strony gości. Duże emocje towarzyszyły wszystkim podczas przejażdżki na końskim grzbiecie przy asyście instruktora. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z jazdą na koniu. Pogoda pozwoliła nam także na zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Wycieczka była bardzo udana , a „Zaczarowane Wzgórze” jest pięknym miejscem , które na długo zostanie w pamięci wszystkich, którzy tam byli.(RB)

{phocagallery view=category|categoryid=377|limitstart=0|limitcount=0}