Miesiąc bibliotek szkolnych – LITERACKI ZIELNIK

W czwartek 31 października odbył się finał konkursu Literacki zielnik zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Jury, w składzie pań bibliotekarek i pani Bożeny Pośleńskiej (nauczycielki przyrody i biologii), miało bardzo trudne zadanie z wyborem laureatów. Wszystkie prace były wykonane na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy wykazali się wiedzą przyrodniczą, talentem literackim i kreatywnością.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zielnika i napisaniu opowiadania, w którym pojawiają się nazwy zebranych roślin. Wszyscy zwycięzcy otrzymali z rąk pana dyrektora Zbigniewa Solaka pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

W kategorii klas I- III zwycięzcami zostali:

I miejsce: Grzegorz Pilecki, kl. I c
II miejsce: Kacper Warchał, kl. III b
III miejsce: Amelia Kurpiel, kl. III c

Wyróżnienia:

– Jakub Katarzyński, kl. I a
– Maja Wójcik, kl. II c
– Bartek Wrześniewski, kl. I b
– Kacper Pajor, III c

W kategorii klas IV- VI zwycięzcami zostali:

I miejsce: Damian Montano Łach, kl. IV b
II miejsce: Wiktoria Gaworczyk, kl. IV a
III miejsce: Milena Pilecka, kl. V d

Wyróżnienia:

– Kinga Satała, kl. IV c
– Maja Mucha, kl. IV b
– Jakub Ćwik, kl. VI d

Bardzo dziękujemy uczestnikom za udział, a finalistom gratulujemy! W przyszłym roku szkolnym zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i pasjonujących opowieści do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

(ID, WG)

{phocagallery view=category|categoryid=378|limitstart=0|limitcount=0}