AktualnościSzkołaZ życia szkoły

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej i możliwość samodzielnego wypożyczenia książki to ważne wydarzenie dla pierwszoklasistów. Zostało ono poprzedzone uroczystością pasowania na czytelnika. Uczniowie podczas zajęć zostali wprowadzeni w świat książek, czytania i biblioteki szkolnej. Następnie odbył się najważniejszy punkt spotkania – uroczyste ślubowanie i pasowanie przez dyrekcję. Na zakończenie każdy otrzymał wyprawkę czytelniczą w skład której weszły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Wyprawki zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

Serdecznie witamy wszystkich pierwszoklasistów w gronie czytelników naszej biblioteki. Życzymy, aby miłość do książek oraz pasja czytania towarzyszyła Wam od tej chwili już na co dzień.