Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz ważnych uroczystości w naszej Szkole. Bogactwo i pomysłowość dekoracji we wszystkich salach lekcyjnych oraz w bibliotece szkolnej podkreślały ten niezwykły dzień. Tradycyjnie w obchody tego wyjątkowego święta włączyli się wszyscy uczniowie, którzy z wielkim zaangażowaniem i szacunkiem zaśpiewali hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11:11. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez piątoklasistów wywołał zadumę oraz wzruszenie na twarzach całej społeczności szkolnej, w trakcie którego uczennice klas ósmych oraz siódmych zadbały o poruszający koncert pełen pięknych melodii. Uroczystość ta była piękną lekcją historii. Przypomniała tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności.

Było pięknie, patriotycznie i narodowo (ES).