Zaczarowane Wzgórze

We wtorek 9 listopada klasa II c i III c były na wycieczce w Czasławiu na „Zaczarowanym Wzgórzu”.

Głównym celem wycieczki było spotkanie z „ panią dynią” oraz warsztaty kulinarne. Dzieci przygotowały składniki na przepyszną zupę dyniową, kroiły warzywa- dynię, ziemniaki, czosnek i cebulę. Podczas warsztatów zapoznawały się z wartościami odżywczymi tych roślin. Następnie rozgrzewającą i pożywną zupę, podaną z grzankami zjadły ze smakiem na obiad. Była pyszna!

Podczas zajęć edukacyjnych uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć różnorodne dynie o ciekawych kształtach i kolorach, a także poznać ich nazwy. „ Dyniowe zajęcia” przeplatane zabawami ruchowymi
i konkursami prowadzonymi przez sympatycznych animatorów były  bardzo ciekawe i urozmaicone. Szczególnie atrakcyjne dla dzieci były zajęcia przyrodnicze, podczas których zdobyły wiele wiadomości
o roślinach i ich właściwościach leczniczych. Uczniowie samodzielnie przygotowali sobie przyprawę – sól
z aromatycznymi ziołami.

Duże wrażenie zrobiły na wszystkich eksperymenty naukowe  – „Wybuchowa dynia” oraz napełnianie balona dwutlenkiem węgla.

Następnie mali turyści odwiedzili  mini zoo, gdzie największą atrakcją było karmienie kóz, baranów, królików oraz kaczek, gęsi, indyków i kur. Dzieci zaprzyjaźniły się ze zwierzętami hodowanymi
w gospodarstwie. Rodzina kóz chętnie pozowała do wspólnych zdjęć.

Wielkie emocje towarzyszyły wszystkim podczas przejażdżki na końskim grzbiecie przy asyście instruktora.

Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała także swobodnym zabawom na świeżym powietrzu.

Wycieczka była  bardzo udana, a Zaczarowane Wzgórze piękne i przyjazne dzieciom miejsce na długo zostanie w pamięci wszystkich, którzy tam byli.(RB)