POMAGAMY ZWIERZĘTOM

Z inicjatywy uczniów klasy 2c została zorganizowana akcja zbiórki karmy i akcesoriów dla zwierząt za schroniska w Borku.

Dzieci zredagowały ogłoszenie (z małą pomocą wychowawczyni), rozwiesiły plakaty w różnych miejscach w szkole, zareklamowały akcję i zajęły się kompletowaniem „wyprawki”. Drugoklasiści sami też aktywnie zaangażowali się w zbiórkę darów, przynosząc: karmę, miski, obróżki, itd. Po zakończonej akcji z pomocą mamy jednej z uczennic dary zostały zawiezione do schroniska.

W sobotę, 19 marca o umówionej godzinie kilkoro dzieci spotkało się na miejscu przekazując ogromne pakunki pracownikom schroniska. Każde dziecko mogło zabrać jednego pieska na spacer po okolicy. Radość była obustronna.

DOBRZE JEST POMAGAĆ (JM)