Wiosna w świetlicy

,,O wiośnie”

Dalej, dalej do ogródka dzieci

Już nas wiosna wita

Słońce jasno świeci

Patrzcie, patrzcie wkoło

Zielenią się drzewa

Ślicznie rosną kwiatki

Dźwięcznie ptaszek śpiewa…

Wiosna zawitała w świetlicy szkolnej na dobre! Można to zauważyć po panującej tu  atmosferze oraz wystroju sali. Cała świetlica przejęła barwy wiosenne, dekoracje są  wszędzie.  Okna zdobią kwiaty ręcznie robione z kolorowego papieru, oraz żabki i bociany. Uczniowie wykonali rysunki pierwszych kwiatów wiosennych, różnymi technikami tulipanów oraz krokusów.

Uczniowie bardzo chętnie wykonywali  prace plastyczne, które można podziwiać w  galerii zdjęć.

Podczas zajęć edukacyjno – wychowawczych dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami świetlicy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki związane z tą tematyką.

W trakcie zajęć została przedstawiona  uczniom wiosenna roślinność – zdjęcia wybranych kwiatów, krzewów i drzew. Wychowankowie świetlicy zapoznali się również z ptakami przylatującymi do Polski na wiosnę takimi jak bocian, czajka, jaskółka, skowronek,  słowik i żuraw.  Dzieci aktywnie dzieliły się swoją wiedzą z zakresu znajomości przyrody.