Savoir – vivre – czyli dobre maniery

Savoir – vivre – to słowo pochodzące z języka francuskiego, powstałe z połączenia dwóch wyrazów: ,,savoir” – wiedzieć, umieć, oraz ,,vivre” – żyć. Możemy zatem powiedzieć iż ,, savoir-vivre”
to drogowskaz mówiący jak właściwie zachowywać się w określonych sytuacjach.

Znajomość dobrych manier to niezwykle ważny temat, dlatego też przez cały tydzień w świetlicy rozmawialiśmy o tym czym są dobre maniery i dlaczego są tak istotne. Dzieci podczas prowadzonych zajęć poznały zasady dobrego zachowania, które to zostały utrwalone poprzez prezentowane materiały edukacyjne. Dopełnieniem przekazywanych treści była również nauka piosenki pt. ,,Proszę, dziękuję, przepraszam – te słowa dziś ogłaszam”. Na sam koniec zajęć wspólnie podsumowaliśmy omawiany temat, na którym dzieci kolorowały obrazki przedstawiające stosowanie dobrych manier w życiu codziennym.