WYCIECZKA DO PASIEKI U KIEJDÓW

Oddziały przedszkolne 0a i 0b udały się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do wielopokoleniowego gospodarstwa „Pasieka u Kiejdów”.

Gospodarstwo to uznawane jest za Eko Muzeum Ziemi Bocheńskiej, znajdujące się ok. 3 km od Bochni w dorzeczu rzeki Raby, na Miodowym Szlaku. Jest również członkiem Dziedzictwa Kulinarnego Małopolski. Zdobyło ono wiele prestiżowych nagród, w tym kilka na Małopolskim Festiwalu Smaku.

Dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach zapoznając się z życiem pszczół, ubiorem pszczelarza. Poznały także rodzaje miodów oraz sposób ich pozyskiwania. Miały możliwość przymierzenia stroju pszczelarskiego. Miały okazję degustować wiele gatunków miodu. Po warsztatach odbyło się ognisko, na którym nie zabrakło pieczonych kiełbasek, smakowały wyjątkowo.

(MZ)