Siódmoklasiści w Krakowie w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”

Dnia 3 grudnia 2021 roku uczniowie klas 7b oraz 7d wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wyjazd został zrealizowany dzięki dofinansowaniu pochodzącemu z projektu „Odkrywam Małopolskę” (dofinansowanie wyniosło 42% kosztów wycieczki, tj. 2 695 zł).

Pierwszym punktem wycieczki była dawna siedziba polskich królów – Wawel. Tam uczniowie zobaczyli Wawelską Katedrę i znajdujące się w niej Groby Królewskie. Nie zapomnieli też o najsłynniejszym dzwonie w Polsce – dzwonie Zygmunta. Będąc na Wawelu, zobaczyli również reprezentacyjne Komnaty Królewskie wraz ze Zbrojownią oraz Skarbcem Koronnym. Z pewnością każdy usłyszał tam wiele ciekawych informacji.

Siódmoklasiści zwiedzili również Podziemia Rynku – jedno z najnowszych muzeów Krakowa. Przewodnik zabrał wszystkich w świat niezwykły, świat średniowiecznego Krakowa, gdzie można było poczuć się jak na Rynku w piętnastowiecznym Krakowie.

Zwiedzanie zakończyliśmy spacerem po Rynku Głównym, czyli samym sercu dawnej stolicy Polski. Miejsce to powstało w II połowie XIII stulecia, a od kilku dziesięcioleci znajduje się na światowej liście UNESCO.

Była to niezwykle ciekawa wycieczka, która obfitowała w wiele naukowych doznań i z pewnością pozostanie w pamięci uczestników na długo.