Skamieniałe Miasto

14 września uczniowie klas 1 a  i 3 c wzięli udział w wycieczce do Ciężkowic. Skamieniałe Miasto
to grupa fantazyjnie ukształtowanych form skalnych, tworzących przysłowiowe „miasto zamienione
w kamień”. Miejsce to jest
usłane unikatowymi formami skalnymi oraz bogate w ciekawe stanowiska przyrodnicze. Można podziwiać tam formacje skalne o wdzięcznych nazwach” Czarownica”, „Grunwald,” „Źródło Zdrowej Wody,” „Warownia Dolna,” „Warownia Górna,” „Orzeł,” „Borsuk,” „Piramidy,” „Pustelnia” .

Podczas spaceru z przewodnikiem-animatorem dzieci poznały wiele legend i historii związanych z tym rezerwatem przyrody. Rozwiązywały zagadki i rebusy tematycznie związane z występującą tam fauną
i florą.
Wzbogaciły swoje wiadomości przyrodnicze na temat podkowca małego-rzadkiego gatunku nietoperza, który zamieszkuje ten rezerwat.

Uczniowie mieli też okazję do pokonania trasy spacerowo- górskiej w dość nietypowych warunkach pogodowych…z opadami deszczu. Mali turyści byli jednak bardzo dzielni, sprawnie wędrowali leśnymi szlakami Skamieniałego Miasta i bogatsi o nowe doświadczenia szczęśliwie wrócili do swoich rodziców. (R.B.)