Ślubowanie uczniów klas pierwszych

13 października 2023 r. był wyjątkowym dniem dla Pierwszaków. Tego dnia 66 dzieci

z trzech klas pierwszych, w obecności dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz licznie zgromadzonych rodziców zdało swój „pierwszy szkolny egzamin” i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni.

Pierwszym punktem uroczystości był program artystyczny w wykonaniu najmłodszych, przygotowany pod okiem wychowawców klas mgr Jolanty Jarosz, mgr Anny Wetuli, mgr Jadwigi Mętel oraz mgr Sabiny Baniak. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Swym wspaniałym występem i postawą wzbudzili podziw zgromadzonych gości i udowodnili, że w pełni zasługują, by zostać pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. Pokazali też, że są doskonale przygotowani do realizacji zadań, które będzie przed nimi stawiać szkoła.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia. Uczniowie z dumą wypowiadali słowa przyrzeczenia składane na sztandar szkoły. Ślubowali sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, być dobrymi kolegami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, być dobrymi Polakami, nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Dyrektor szkoły mgr Zbigniew Solak dokonał symbolicznego Aktu Pasowania na Ucznia, a panie wicedyrektor mgr Agnieszka Cholewa- Bajda i mgr Katarzyna Zdeb przypięły wszystkim pasowanym tarczę szkoły – symbol przynależności do „bocheńskiej dwójki” oraz wręczyły pamiątkowe dyplomy.

Po uroczystości były wspólne zdjęcia klasowe, upominki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Pierwszakom życzymy radości i wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.