Spotkanie z Katarzyną Keller

W czwartek 27 października 2023 roku uczniowie klasy 3 c wzięli udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży, animatorką kultury i pomysłodawczyn warsztatów upowszechniających czytelnictwo Panią Kasią Keller. To niezwykłe spotkanie miało miejsce w Kopalni Soli w Bochni
w Komorze Kołdras 212 m pod ziemią.

Uczniowie mieli okazję poznać autorkę serii książek przygodowych między innymi: Malwinka i Lusia”, „Julka i Janek” i „Tomasz Niefart”. Jednym z miejsc w którym rozgrywa się akcja najnowszej książki Pani Kasi jest właśnie bocheńska Kopalnia Soli. Podczas tego niezwykłego spotkania młodzi fani literatury mieli okazję poznać kulisy powstawania książek. Dowiedzieli się także na czym polega szukanie pomysłów i inspiracji twórczej autora. Wzięli udział w warsztatach, które polegały na tworzeniu komiksu opartego na przygodach bohaterów „Tomasza Niefarta”.

Dzieci miały także możliwość zakupu najnowszej książki Pani Kasi Keller oraz zdobycia autografu autorki. Będzie to z pewnością miła pamiątka i zachęta do czytania książek. (RB)