Sprzątanie Świata

W dniu 16 września 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni wraz z opiekunami włączyli się do 29 Akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2022”.

Akcje rozpoczęto pogadanką na temat bezpieczeństwa, przybliżono dzieciom główny cel ich działań. Młodzież zaopatrzona w worki i jednorazowe rękawiczki sprzątała plac zabaw i teren boisk, Planty, ul. Polną, ul. Romana oraz Kolejkę.

Dzięki sprzyjającej pogodzie akcja przebiegła sprawnie. Uczniowie zebrali trzy worki żółtej frakcji – czyli z plastikami, metalami, trzy worki śmieci zmieszanych, jeden worek z makulaturą oraz jeden worek ze szkłem.

Czynny udział uczniów w akcji zwiększył ich świadomość ekologiczną, dał poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz uwrażliwił na kwestię segregowania śmieci i umiejętne gospodarowanie odpadami. (KK)