Światowy Dzień Muffinka

Światowy Dzień Muffinka – 30 marca Z bananem, kawałkami czekolady, rodzynkami, kokosem…

Muffinki – rodzaj ciasta wypiekanego w małych porcjach. Na słodko lub wytrawnie. Są doskonałe na deser, przyjęcie, a nawet na drugie śniadanie. Muffinki pochodzą z Anglii – powstały na przełomie X i XI wieku. Początkowo stanowiły przekąski dla najbiedniejszych. Dopiero z czasem zyskały uznanie wśród arystokracji. Obecnie Dzień Muffinka świętowany jest na całym świecie 30 marca. Uczniowie naszej szkoły uczcili to jakże słodkie święto, rozwijając swoje umiejętności pieczenia. Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za przesłanie zdjęć. Muffinek nie da się nie lubić, wypróbuj jeden z przepisów i przekonaj się sam  W galerii również przepisy dla miłośników języka angielskiego.

{phocagallery view=category|categoryid=433|limitstart=0|limitcount=0}