Konkurs z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto miłośników literatury obchodzić będziemy 23 kwietnia. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym, który polega na zaprojektowaniu okładki ulubionej książki. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę wykonaną dowolną techniką, na kartce formatu A4. Zdjęcie pracy należy przesłać na adres mailowy iwona.dobranowska@psp2bochnia.pl do dnia 21 kwietnia 2020 roku.

„ Projekt okładki ulubionej książki”

Zaprojektuj okładkę swojej ulubionej książki. Nie sugeruj się okładką istniejącej już publikacji, stwórz własną wizję. Czekamy na niebanalne i intrygujące prace. Konkurs jest organizowany w ramach innowacji pedagogicznej: „Podróż w świat książek w oparciu o kalendarz świąt nietypowych”.

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.

1. Cele konkursu

–  popularyzacja czytelnictwa;

–  wzrost poziomu świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej wpływu czytania

na wszechstronny rozwój człowieka;

– rozbudzanie inwencji twórczej;

– rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej;

– promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie.

2. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu okładki ulubionej książki. Uczestnik konkursu nie może naśladować istniejących publikacji oraz zawartych w nich ilustracji, ma stworzyć własną wizję obwoluty, oprawę graficzną, nawiązującą do tytułu książki i wprowadzającą w jej treść. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie przez ucznia samodzielnie jednej pracy .

Konkurs obejmuje dwie kategorie wiekowe:

uczniowie klas I–III i dzieci z oddziałów przedszkolnych

uczniowie klas IV –VIII

3. Forma i technika wykonania prac:

•  Praca powinna być wykonana na papierze o formacie A4
  •  Technika wykonania prac jest dowolna (oprócz grafiki komputerowej)
  •  Praca powinna zawierać tytuł oraz autora książki
  •  Uczestnik zgłasza tylko jedną pracę wykonaną samodzielnie
  •  Prace powinny być wyraźnie opisane i zawierać: imię i nazwisko uczestnika, klasę.4. Kryteria oceny pracy:
  •   samodzielność wykonania i wkład pracy autora,
  •   nawiązanie do treści książki,
  •   estetyka wykonania prac,
  •   wrażenia artystyczne,
  •   oryginalność pomysłu.5. Komisja oceniająca: oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora.

6.  Termin dostarczania prac:

Zdjęcie prac należy przesłać na adres  iwona.dobranowska@psp2bochnia.pl do dnia 21 kwietnia.

7.  Postanowienia końcowe:

Wyniki oraz zdjęcia prac zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz Facebook’u.

Najlepsze prace nagrodzone zostaną dyplomami i nagrodami rzeczowymi po powrocie do szkoły.

Prace zgłoszone do konkursu przechodzą na własność organizatora.

Od decyzji Jury nie ma odwołania.

Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją jego regulaminu.