Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Hej kolęda, kolęda..

W czwartek 4 stycznia 2024 r. w świetlicy szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczestniczyli w nim najmłodsi w szkole amatorzy śpiewu – dzieci z klas 0 a i 0 b oraz uczniowie klas I- III. Podczas konkursu publiczność usłyszała znane i lubiane kolędy między innymi: „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” oraz pastorałki „ Bosy pastuszek”, „Śniegu cieniutki opłatek”, „Jest taki dzień” i inne równie piękne utwory związane z tematyką bożonarodzeniową. Rywalizowało ze sobą 9 wokalistów, a jury miało nie lada problem, by wyłonić zwycięzców konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tego muzycznego wydarzenia odwagi i wspaniałych występów, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za wspólne kolędowanie.

Do kolejnego etapu XX Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek zakwalifikowałysię:

– Kinga Gwóźdź- 0 a

– Lena Gierek – 1 b

– Łucja Bursztyn – 2 b

-Weronika Stawiarz -3 a

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa w szkolnym etapie konkursu i trzymamy kciuki. Powodzenia! 😊 (RB)