O higienę dbamy i zdrowo się odżywiamy

W ramach preorientacji zawodowej, gościliśmy w oddziale przedszkolnym 0 b przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bochni. Pani Iwona przypomniała dzieciom podstawowe zasady higieny oraz skutki jej nieprzestrzegania. Nasz gość przeprowadził
z przedszkolakami pogadankę na temat zdrowia i czynników na nie wpływających. Dzieci wykazały się sporą wiedzą dotyczącą tematu spotkania, chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Pani Iwona przeczytała najmłodszym bajkę pt. „Przygody Dzielnego Niedźwiadka Szczepana”. Jest to historia o niedźwiadku, który mieszka w przychodni i pomaga dzieciom przezwyciężyć lęk związany ze szczepieniem. Kiedy dzieci przytulają misia, strach od razu ucieka, a szczepienie okazuje się tylko małym ukłuciem. Niedźwiadek jednak czuje się samotny i ucieka z przychodni. Tak zaczyna się przygoda Szczepana, dzięki której przedszkolaki dowiedziały się dlaczego szczepienia są niezbędne do zachowania zdrowia. A także przeprowadziliśmy eksperymenty w jaki sposób zarazki mogą się rozprzestrzeniać.
Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie za ciekawe i pouczające spotkanie. (IL)