W świecie dinozaurów

Ciężki chód i ostre zęby
Wzrok zabójczy i węch pewny
Wielkie przy tym gabaryty
Oraz przeraźliwe ryki

Dinozaury wielkie stwory
Dla nas prawie jak potwory
W okresie jurajskim tutaj żyły
Swoje ślady zostawiły
[…]

Agata Dziechciarczyk

Stworzenia te są źródłem wielu rozważań, albowiem skrywają w sobie wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością.  Wiedząc jak wielu uczniów interesuje się życiem tych najstarszych stworzeń
w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia podczas których wychowankowie poznali historię dinozaurów. Śledząc ciekawostki o życiu tych sporych wielkości gadów dzieci dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Współcześnie wielu wiadomości o istnieniu wspomnianych stworzeń dostarcza nam paleontolog – naukowiec, który zajmuje się badaniem skamieniałości na wykopaliskach szuka pozostałości po dawnych zwierzętach czy roślinach.

Rozważania na temat dinozaurów wywołały wśród uczniów duże poruszenie. Uczniowie świetnie radzili sobie z rozpoznawaniem nazw dinozaurów, a także wykazywali się znacznąwiedzą na temat poszczególnych gadów. W sali świetlicowej pojawiło się wiele okazów tworząc pokaźną zbiór – pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Każde chętne dziecko mogło przynieść swojego ulubionego dinozaura  maskotkę lub książkę. Fakt ten wywołał wśród dzieci wiele pozytywnych wrażeń, albowiem każde dziecko mogło pochwalić się swoją wyjątkową kolekcją.

Jako podsumowanie zajęć w bieżącym tygodniu uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające dinozaury, wykonane różnymi technikami.

Skip to content