Wigilia Caritas św. Mikołaja

WIGILIA DLA POTRZEBUJĄCYCH

W niedzielne przedpołudnie uczniowie ze  Szkolnego Koła Wolontariatu oraz zespołu muzycznego pod kierunkiem P. Małgorzaty Mrózek pełni entuzjazmu i chęci do niesienia pomocy uświetnili swoim występem II Wigilię Caritasu dla potrzebujących z terenu Bochni. Przygotowaliśmy specjalny program artystyczny, który miał na celu stworzenie atmosfery wigilijnej nocy, aby to spotkanie miało wyjątkowy charakter.

Rozmowy, uśmiechy i wspólne chwile przy bogato zastawionych stołach uświadomiły nam jak ważne jest dzielenie się radością z innymi i niesienie pomocy nie tylko w okresie świątecznym.

Wigilia dla samotnych i  potrzebujących stała się dla nas nie tylko charytatywnym gestem, ale także doskonałą lekcją solidarności i zrozumienia dla innych. To doświadczenie pozostawiło trwałe wrażenie i skłoniło nas do refleksji nad sensem świąt i naszą rolą w budowaniu lepszego świata. (AO)