Wizyta w Straży Miejskiej

Na zakończenie realizowanej Innowacji Pedagogicznej „Chcę i potrafię pomagać – znam numery alarmowe” 10 stycznia mimo mroźnej pogody dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z Panią Karoliną Bednarek wybrały się do Straży Miejskiej. Po mroźnym spacerze, ciepło przywitał ich Pan Robert Jawor, który od lat prowadzi zajęcia dla dzieci związane z tematem bezpieczeństwa dla nieletnich. Dzieci obejrzały film, w którym zostały przedstawione różne zagrożenia, a potem wspólnie z Panem omówili jak należało prawidłowo zachować się w każdej z tych sytuacji. Dzieci dowiedziały się również jak wygląda praca Strażników Miejskich i jakie są ich zadania. Największe zainteresowanie wzbudziła wizyta w Centrum Monitoringu, gdzie rejestrowany jest obraz z kamer umieszczonych w różnych częściach miasta aby chronić nasze bezpieczeństwo i kontrolować zachowania. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.