Wioska Indiańska- Zalasowa

7 października 2019 r. uczniowie zaprzyjaźnionych klas II c i III c pod opieką swoich wychowawców J. Mętel, R. Bigi-Szostek, K. Zdeb i M. Łacnej byli na rekreacyjnym wyjeździe w Zalasowej koło Tarnowa. Tym razem celem wycieczki była wizyta w Wiosce Indiańskiej – Fort Wapiti.

To malownicze miejsce położone jest na wzgórzach otoczonych lasami i zagajnikami. Skansen Fort Wapiti jest punktem widokowym należącym do Parku Krajobrazowego. W tradycyjnych namiotach – tipi, zgromadzono bogatą kolekcję indiańskiego rękodzieła, o którym ciekawie opowiadał przewodnik. Dzieci zobaczyły tam między innymi: stroje Indian, pióropusze, mokasyny, instrumenty muzyczne, broń, ozdoby, przedmioty codziennego użytku. Oglądane eksponaty są replikami lub oryginałami wykonanymi przez Indian w XIX wieku. Wszyscy uważnie słuchali opowiadania o życiu i zwyczajach indiańskich plemion. W końcu nadszedł czas na różnorodne konkurencje sprawnościowe : strzelanie z łuku, rzuty włócznią, strzelanie z dmuchawki, rzutki, indiański tor przeszkód, czy też naukę tańca i śpiewu Indian. Ciekawym przeżyciem dla niektórych uczestników wycieczki było malowanie twarzy. Podczas tego wyjazdu uczniowie atrakcyjnie i pożytecznie spędzili czas, przebywając na świeżym powietrzu mieli okazję do nauki, ruchu i zabawy. Wyjazd był udany i zapewne dostarczył wszystkim wielu nowych doświadczeń. (RB)

{phocagallery view=category|categoryid=373|limitstart=0|limitcount=0}