Wiosna już…

Wiosna w ogródku

,,Grabie i łopaty zimą spały w szopie

Wiadomo, że wtedy grządek nikt nie kopie.

Nagle przyszła wiosna na dwór je wygnała,

Kiedy pracowały, ona planowała.

Tu i tam zieleń dam. Szaro-bure zniknie.

Ani się obejrzysz jak wszystko rozkwitnie.

W zielonym ogrodzie będą rosły drzewa,

Kwiaty będą kwitnąć, ptaki będą śpiewać[…]”

Wiosna już zawitała, wskazuje na to zmieniająca się dookoła przyroda, która budzi się do życia. Również w naszej sali świetlicowej zapanował wiosenny klimat, dzięki pięknym dekoracjom i pracą plastycznym wykonanym przez uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe.
W trakcie prowadzenia zajęć edukacyjno –wychowawczych dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami świetlicy zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie. Zdobytą wiedzę utrwalały rozwiązując zagadki, rebusy związane z poruszaną tematyką.

Podczas zajęć uczniowie poznali również wiosenną roślinność – zdjęcia wybranych kwiatów, krzewów
i drzew, jak również z ptakami przylatującymi do Polski na wiosnę – obejrzeli zdjęcia najpopularniejszych gatunków: bociana, czajki, dudka, jaskółki, kukułki, skowronka, słowika, szpaka
i żurawia. Na koniec dzieci nauczyły się piosnki ,, Wiosna w ogródku”.