Wiwat! Wiwat! Trzeci Maj

Piękne są nasze
barwy ojczyste.”

Czesław Janczarski

W słoneczny i pogodny piątek 29 kwietnia 2022 roku, cała  społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni wraz Dyrektorem Panem Zbigniewem Solakiem, Wicedyrektor Agnieszką Cholewą-Bajdą oraz Martą Gawędą uczciła dwa ważne święta majowe: 2 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe 3 Maja, obchodzone w rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Wychowawcy klas 6a,b,c – Pani Monika Zapała, Kinga Maj-Możdżeń oraz Paulina Mikulska przygotowały uroczystość podczas której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przepiękne tańce z flagami i biało-czerwonymi wstążkami, wiersze, doniosłe pieśni patriotyczne, przy oprawie muzycznej opracowanej przez Panią Małgorzatę Mrózek. Całe wydarzenie odbyło się na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni drzew, z ciekawą scenografią stworzoną przez panią Dorotę Dobranowską.

Co więcej, nasi najmłodsi uczniowie wykonali flagi Polski różnorodnymi technikami plastycznymi. Na parterze szkoły można było podziwiać wystawę prac klas 4-8, które zaprojektowały niezwykle kreatywne lapbook’i  na temat Konstytucji 3 Maja. Drużyny klas 6,7 i 8 uczestniczyły w ciekawej i edukacyjnej Grze Miejskiej „Na tropie Ojców Konstytucji”. Zadania, które miały do wykonania mieściły się w różnych miejscach w Bochni. Rozwiązując różnorodne zagadki historyczne, uczniowie nie tylko doskonale się bawili, ale również zdobywali cenną wiedzę.

Podczas uroczystości piątkowych Dyrektor Zbigniew Solak wręczył również dyplomy i wyróżnienia naszym zdolnym laureatom i finalistom Małopolskich Konkursów Przedmiotowych. (KM)