Wizyta w Sądzie Rejonowym w Bochni
W piątek uczniowie klasy 1b i 1c udali się do Sądu Rejonowego w Bochni. Przechodzili przez bramki bezpieczeństwa, na sali rozpraw pan asesor opowiadał o pracy sądu oraz kto w nim pracuje. Dzieci dowiedziały się z jakich elementów składa się strój urzędowy sędziego, jakie kolory żabotu wyróżniają togi sędziego, adwokata, prokuratora i radcy prawnego. Chętni ubrani w togę mogli nawet zasiąść na miejscu sędziego i zastukać młotkiem
Uczniowie zobaczyli też archiwum ze starymi księgami wieczystymi, a na koniec przeszli się tajemniczym tunelem biegnącym pod dziedzińcem sądu. Bardzo dziękujemy Panu asesorowi, dwóm mamom, które pracują w sądzie i zaprosiły nas na tę wycieczkę oraz wszystkim innym napotkanym pracownikom Sądu w Bochni.AL









