Wycieczka do Krakowa

Kraków, Kraków ile niespodzianek w sobie kryjesz…

Klasa 8a w piękny, słoneczny poniedzialek odbyła wycieczkę do Krakowa. Główny cel to udział w grze miejskiej “Akcja Goniec”- tematycznie nawiązującej do dziejów Krakowa w latach 1939-1945. Zadaniem drużyn było zaangażowanie się w życie konspiracyjne okupowanego przez Niemców Krakowa za sprawą wykonywanych zadań i rozwiązywania zagadek. Upał, duża konkurencja  wśród uczestników, trudne pytania nie przeszkodziły uczniom klasy ósmej w dobrej zabawie i osiągnięciu zadawalających wyników.

Wyjazd do  Krakowa to również okazja do wizyty w  wyjątkowym miejscu. Kiedyś dziki parking, przestrzeń mocno zdegradowana dzisiaj  Park Miejski im.Wisławy Szymborskiej. Miejsce relaksu, odpoczynku, wytchnienia w otoczniu zieleni, wody oraz poetyckich cytatów znanej Noblistki.

Ósmoklasistom starczyło też sił, aby odwiedzić  miejsca modlitwy wyznań prawosławnych (cerkiew), protestantów(kościół ewangelicki) oraz katolików (kościół  św. Pawła i Piotra), a wnim wahadło  Faucalta (więcej ciekawych informacji o wahadle na stronach internetowych).

Skip to content