WYCIECZKA DO PASIEKI U KIEJDÓW

W dniu 26 września 2022 roku, oddział przedszkolny 0a udał się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do wielopokoleniowego gospodarstwa „Pasieka u Kiejdów”.

Gospodarstwo to uznawane jest za Eko Muzeum Ziemi Bocheńskiej, znajdujące się ok. 3 km od Bochni w dorzeczu rzeki Raby, na Miodowym Szlaku.

Jest również członkiem Dziedzictwa Kulinarnego Małopolski. Zdobyło ono wiele prestiżowych nagród,
w tym kilka na Małopolskim Festiwalu Smaku. Dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach zapoznając się z życiem pszczół, ubiorem pszczelarza. Poznały także rodzaje miodów oraz sposób ich pozyskiwania. Miały możliwość przymierzenia stroju pszczelarskiego oraz zobaczenia jak wygląda ul. Miały okazję degustować wiele gatunków miodu. Każdy z uczestników otrzymał też słodki upominek – słoiczek miodu. (MZ)