Wycieczka klas ósmych do Warszawy

Jak przygoda to tylko w Warszawie…

,,W tym mieście codziennie od rana,

przeżywasz to samo, co krok.

Zdumienie- ulica nieznana,

olśnienie- nieznany Ci blok.

Im dalej, cudów tych więcej,

to trasa, to tunel, to gmach……Ach!!!!”

Czy dwa dni wystarczą, aby poznać Warszawę? Zdecydowanie to za krótki czas, o czym przekonali się uczniowie klasy 8a i 8b podczas szkolnej wycieczki.

Ogromne wrażenie na uczniach wywarła wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, w miejscu upamiętniającym ważne wydarzenie z historii Polski. Słoneczna, wiosenna pogoda sprzyjała przechadzce po Starym Mieście i Królewskich Łazienkach, licznym rozmowom i integracji zespołów klasowych.

Ciekawe doświadczenia uczniowie wynieśli z Niewidzialnej Wystawy próbując poznać świat osób niewidzących i odkrywając rolę zmysłów w życiu człowieka. W wieczornej scenerii  z 30- go piętra Pałacu Kultury i Nauki ósmoklasiści podziwiali panoramę stolicy.

Drugi dzień pobytu obfitował w atrakcje naukowe. Uczniowie przeprowadzali eksperymenty z blisko 200 eksponatami, ,,prowadzili rozmowy” z najbardziej zaawansowanym robotem humanoidalnym
w Centrum Nauki Kopernik. Uczestniczyli w warsztatach muzealnych w pałacu w Wilanowie poznając obyczaje, wystrój dworu, podziwiając kolekcję dzieł sztuki, zagłębiając się w zagadki i ciekawostki z życia króla Jana III Sobieskiego i jego małżonki.

Dla miłośników sportu ogromnym przeżyciem była wizyta na PGE Narodowy- największym stadionie Polski. Uczniowie mieli możliwość odwiedzić i zobaczyć najbardziej ekskluzywne przestrzenie stadionu przeznaczone dla najważniejszych gości, pomieszczenia komentatorów, zawodników, kibiców, w tym trybuny, press room, strefę zawodniczą, szatnię reprezentacji, pomieszczenia odnowy biologicznej, loże VIP. Nad głowami wisiała wspaniała, zwycięska atmosfera z meczu poprzedniego dnia  Polska- Estonia.

W doskonałych humorach, z głową pełną wrażeń i emocji, śpiewając w autokarze do samych granic naszego miasta powitaliśmy naszą kochaną Bochnię – naszą małą stolicę. (MB)