ZAJĘCIA W RAMACH PROGRAMU SMOK

Od 1 września 2022 wznowione zostały zajęcia z koszykówki dla dziewcząt ze szkół bocheńskich
w ramach programu „Młode Asy Parkietu „ SMOK – Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki. W naszej szkole program jest realizowany od 2016 roku w trzech grupach wiekowych klasy 1-3, 4 i 5 treningi są dwa razy w tygodniu po 1,5 h . Program ma na celu propagowanie gry w koszykówkę oraz zainteresowanie tą dyscypliną już najmłodsze dzieciaki. Młode adeptki koszykówki uczą się biegać, kozłować ,podawać i rzucać do kosza a zajęcia są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i PZKosz , oraz Miasto Bochnia. Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dziewcząt , wiele z nich świetnie radzi sobie w młodzieżowej koszykówce a potem seniorskiej  II i I lidze . Zajęcia prowadzone są przez trenerów MOSiR Bochnia . W ramach programu szkoła otrzymuje co roku sprzęt sportowy oraz każda z koszykarek koszulkę z logo programu.

W tym roku szkolnym zajęcia klasy 1-3 zajęcia odbywają w Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni w poniedziałek i we wtorek o godzinie 14.10-15.40 prowadzone są przez Panią Agnieszkę Kierońską.