Zapraszamy do Ogrodu Zmysłów

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku naszej Szkoły powstało miejsce wyjątkowe –

Ogród Sensoryczny, sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+.

Prace nad naszym zielonym zakątkiem rozpoczęliśmy w listopadzie 2023 r. W ruch poszła minikoparka, która pomogła sprawnie ukształtować teren przed nadchodzącą zimą.

Słoneczne dni, wyższe temperatury, powoli budzące się wraz ze świergotem ptaków, wiosenne życie zmobilizowało nas do podjęcia kolejnych prac. Krok po kroku, z dnia na dzień to miejsce zmieniało swój wygląd.

Wymieniono nieurodzajną ziemię na nową, zamontowano obrzeża, położono agrowłókninę aż przystąpiono do sadzenia drzewek i wielu gatunków roślin, które będą się różnić terminem wzrostu, kwitnienia i owocowania.

Aby nasz ogród mógł silniej niż „tradycyjny” ogród oddziaływać na fantastyczny świat zmysłów, zadbaliśmy o ścieżki sensoryczne, które zostały zbudowane z sektorów wypełnionych różnymi materiałami: kamieniami, plastrami drewna, cegłówkami itp.

Odwiedzający ogród uczniowie, pod bacznym okiem nauczycieli, będą mogli pospacerować, odpocząć, dotknąć, posmakować, posłuchać śpiewu ptaków, które zamieszkały koło szkoły, zobaczyć wiewiórkę
i poczuć zapach ziół.

Ścieżki sensoryczne dzięki swej różnorodności pozwolą na aktywność fizyczną i zabawę.

Natomiast umieszczone w ogrodzie dekoracje podkreślają piękną kompozycję tego miejsca

i sprzyjają stymulacji wzroku, słuchu, dotyku.

Dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do powstania tego wspaniałego miejsca.

Wam kochani Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie za niepowtarzalną biżuterię ogrodową, która jest „wisienką” na torcie i czyni nasz wspólny ogród ciekawym i niepowtarzalnym.

Gorące podziękowania składamy pani Karolinie Apryjas , która pomogła nam pięknie zagospodarować przestrzeń ogrodu. Dziękujemy za życzliwość i okazane naszej Szkole serce.

Już teraz możemy Wam obiecać, że to nie koniec naszej przygody w tworzeniu tego Ogrodu Sensorycznego.

Czekajcie na kolejne aktualizacje.

A tymczasem… do zobaczenia w Ogrodzie Zmysłów!

Zespół Erasmus +

Katarzyna Krupa