100 powodów, by czytać

W 2018 roku nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Czytelnictwa i pozyskała 15000 zł.

na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Uczniowie składali swoje propozycje książkowe, które chcieliby przeczytać lub polecić kolegom. Powstała lista ponad 120 pozycji książkowych. Są to bestselery literatury młodzieżowej, bajeczki dla dzieci, bajki terapeutyczne, opowiadania o zwierzątkach. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o nowe lektury szkolne dla klas VII i VIII oraz o książki niezbędne w procesie realizacji nowej podstawy programowej. W sumie zakupiono 1059 pozycji.

Realizacja zadań programu przewiduje różnorodne działania czytelnicze. Pierwszym z nich jest wystawa literatury kryminalnej i sensacji „Zbrodnia w bibliotece. Czy odważysz się przyjść?” Intrygujący tytuł zaciekawił uczniów, którzy tłumnie odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli książki na ferie nie tylko zakresu z literatury sensacyjnej. Przed naszymi czytelnikami jeszcze dużo ciekawych spotkań z dobrą lekturą, które przygotujemy po feriach. Ale to na razie niech pozostanie niespodzianką…

{phocagallery view=category|categoryid=325|limitstart=0|limitcount=0}