Akademia strażnika Wojtusia

14 października dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły Komendę Straży Miejskiej w Bochni.

Starszaki z wielkim zaciekawieniem zwiedzały siedzibę strażników oraz sprzęt w jaki jest wyposażona. Zobaczyły, jak działa miejski monitoring. Bardzo podekscytowane rozpoznawały na monitorach znane im budynki, ulice, miejsca z naszego miasta. Pan Robert zorganizował przedszkolakom teatrzyk, w którym każde dziecko czynnie uczestniczyło. Przybliżył im zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz reguły ograniczonego zaufania wobec osób obcych.

Dzieci utrwaliły numery alarmowe oraz dowiedziały się, jak i kiedy można z nich korzystać. Ponadto tańczyły, śpiewały- ubaw był po pachy. Uzupełnieniem dobrej zabawy była obecność maskotki strażaka Wojtusia. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski, dzięki którym będą mogły bezpiecznie poruszać się po drogach. Wróciliśmy do szkoły roześmiani i pełni wrażeń. J.T.

{phocagallery view=category|categoryid=374|limitstart=0|limitcount=0}