BAL KARNAWAŁOWY w oddziałach przedszkolnych

24 lutego do kalendarza imprez szkolnych wpisał się tegoroczny bal karnawałowy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych tego dnia również świętowały „tłusty czwartek”, delektując się słodkimi pączkami.

Przygotowania do balu karnawałowego zaczęły się już dzień wcześniej. Nauczyciele wspólnie z dziećmi przystrajali sale różnokolorowymi balonami i serpentynami. W długo wyczekiwanym dniu od rana było słychać zabawę i muzykę. Dzieci przebrane w stroje karnawałowe wcielały się w rolę bohaterów z bajek i filmów, zwierzęta lub przedstawicieli różnych zawodów.

Przedszkolaki rozpoczęły ten dzień od spożycia wspólnego poczęstunku przygotowanego przez Rodziców, składającego się głównie z pysznych pączków. Aby przypieczętować wspaniałą zabawę wykonane zostały wspólne zdjęcia. Dzieci bawiły się przy skocznej muzyce. W chwilach wytchnienia przedszkolaki brały udział w różnych konkursach. Zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym, na który dzieci czekały z niecierpliwością.

Czwartkowy dzień przebiegł w miłej atmosferze i dostarczając niezapomnianych wrażeń. (JS)